Na počátku byl tonik

Zázračná se zrodila v našich barmanských hlavách v roce 2016, konkrétně za barem legendárního brněnského Baru, který neexistuje. Principy, postupy a suroviny, které jsme používali při výrobě domácích surovin do koktejlů, jsme zkusili použít i na výrobu něčeho "většího" - vlastní a originální limonády.

Není proto divu, že prvotinou byla limonáda barmanům nejbližší - tonik. Místo chininu jsme použili hořec, přidali kopr a citrusové kůry. A prvních několik várek jsme vařili doma v kuchyni. To ale brzo přestalo stačit a tak jsme začali budovat malou limonádovnu na kraji města Brna.

Paralelně vznikaly další příchutě, ve kterých se realizovaly kreativní týmy dalších podniků Lidí z Baru. A než jsme se nadáli, bylo příchutí víc, než se vešlo do našich krabic.

A tak jsme si někdy na přelomu roku 2020 uvědomili, že musíme trochu zvolnit. Některé příchutě jsme dali k ledu (a kdo ví, možná se někdy vrátí, jako limitka) a vsadili všechno na pětici nejoblíbenějších limonád - Tonik, Kola, Woody soda, Perníková limonáda a Růžový Pelyňkový tonik

Koupit je můžete online na našem e-shopu, nebo si je můžete objednat do své firmy nebo podniku. Anebo obojí, že jo?

Kdo za Zázračnou stojí?

Martin Lambert - ex barman brněnského Baru, který neexistuje a limonádovník na plný úvazek

& celý tým Lidí z Baru.

Brněnská gastroskupina Lidi z Baru stojí také za vánoční láskou Turbomoštem, legendárním Barem, který neexistuje, šíleným Super Panda Circusem, skoro nonstopem 4pokoje, pohodářkým Whiskey Barem, lounge barem Slast, hotelem, kde můžete být Anybody, všehoschopným cateringem Úplně Všude a spoustou dalších projektů.

Co by vás mohlo zajímat

Neměli jste těch limonád víc?

Ano, měli, v jednu dobu jsme na kontě měli dokonce 17 příchutí, třeba makovou, šafránovou, nebo chlebovou.

Kde si můžu Zázračnou koupit?

Přímo na našem e-shopu na lidizbaru.cz, v našich kamenných barech, na Rohlíku a taky ve spoustě úžasných kaváren, restaurací a bistrech napříč celým Českem.

Z čeho se limonády vyrábějí?

Všechny limonády vyrábíme z opravdových surovin uvedených na etiketě. Z nich podle vlastních receptur vaříme sirup. Ten se následně ředí, pasteruje, sytí a lahvuje. Žádné konzervanty, barviva, ani aromata.

Jsou limonády bio?

Zázračné limonády zatím nejsou v bio kvalitě.

Jsou lahvičky vratné?

Nejsou a my je zpět také nevykupujeme - je to bohužel neúnosně drahé a hlavně extrémně neekologické. Naštěstí lze sklo téměř dokonale recyklovat pořád dokola, takže je úplně nejlepší prostě třídit. :)

Když limonáda nestačí

Jestli zrovna v práci nebo ve škole potřebujete pořádně zabrat, máme pro vás něco lepšího, než je trocha kofeinu v naší Kole. Máme pro vás Osmičku - první český brainhack drink plný funkčních látek a nootropik, který vám naladí až osm hodin perfektně balancovaného stavu na práci a kreativitu.